مصرف پودر ژله در بارداری

آیا در دوران بارداری می توانیم پودر ژله مصرف کنیم؟ژله میوه یکی از مشهورترین دسرها می باشد.اما شاید نگران این موضوع هستید که آیا در دوران بارداری هم می توان پودر ژله مصرف کرد یا نه؟ آیا پودر ژله برای کودک ضرر دارد یا نه؟

میوه های که ژله از آن تهیه میشود دارای فیبر بالاست که به هضم غذا کمک می کند و عملکرد دستگاه گوارش را در بارداری بهبود می بخشد.و سطح کلسترول خون را کنترل می کند.مصرف پودر آناناس ژله باعث می شد مدت طولانی تری احساس سیری کنید. در طی بارداری چون کودک ویتامین ها را از بدن مادر دریافت می کند بدن مادر به ویتامین ها و املاح معدنی بیشتری نیاز دارد. پودر ژله حاوی مقدار فراوانی ویتامین ث و ویتامین ب می باشد.این ویتامین ها سیستم ایمنی بدن در طی بارداری تقویت وبه بهبود زخم های بریدگی به نحو اثر بخشی کمک می کنند.

و چون حاوی اسید فولیک است جنین کمتر دچار نواقصات لوله عصبی و آنانسفالی می شود. اسید آمینوهای موجود در ژله باعث کاهش استرس می شود و از افسرگی در بارداری جلوگیری می کند. در اخر اینکه ژله حاوی انواع املاح معدنی از جمله پتاسیم ، منیزیم ، آهن ، روی و کلسیم می باشد.کلسیم و منیزیم نقش مهمی در بهبود سلامت استخوان ها ی در حال رشد جنین دارند.