استفاده پودر ژله در پاستیل

پودر ژله استفاده شده در ترکیب پاستیل ژلاتین گیاهی است یا حیوانی؟ ژله آماده چیست؟آیا پاستیل به تنهایی مواد پروتئینی بد‌‌‌ن کود‌‌‌کان را تامین می کند؟آیا پاستیل برای دندان ها ضرر دارد؟

پاستیل متشکل از ژله تک نفره مجلسی، شکر و مواد افزودنی است که طعم‌های مختلف به آن اضافه می‌شود و به خاطر شکر زیاد آن خصوص در انواعی که سطح شان با دانه های شکر پوشیده شده است جویدن آن توصیه نمی شود از آنجا که این ترکیبات ژلاتینی به مخاط دهان و دندان‌ها می‌چسبد و بهتر است مانند شکلات اجازه دهید در دهان آب شود تا باعث پوسیدگی دندان ها نشود.

شایان ذکر است ژلاتین، گلوکز، رنگ‌ها و طعم دهنده‌های مجاز، ترکیبات اصلی پاستیل را تشکیل می‌دهند که هیچ یک برای سلامت بدن مشکل خاصی را به همراه ندارند پودر ژله موجود در پاستیل حاوی اسید آمینه‌های ضروری برای بدن است.همچنین برخی از انواع پاستیل حاوی ویتامین C و مولتی ویتامین هستند.

اما اینها د‌‌‌لیل قابل قبولی نیست که انواع و اقسام ژله‌ها و پاستیل‌ها را به صرف اینکه خاصیت د‌‌‌ارند‌‌‌، جایگزین مواد‌‌‌ مورد‌‌‌ نیاز بد‌‌‌ن کود‌‌‌کان کنیم. چرا که نوع پروتئینی که د‌‌‌ر ژله و پاستیل‌ها وجود‌‌‌ د‌‌‌ارد‌‌‌ بسیار کمتر از پروتئین گوشت، شیر و تخم مرغ بود‌‌‌ه و فاقد‌‌‌ بسیاری از مواد‌‌‌ ضروری برای بد‌‌‌ن است.